Mapa serwisu
601 581 769
biuro@artcomfort.pl
Referencje

Referencje

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej położony przy Placu Politechniki 1 jest zaliczany do budynków o charakterze zabytkowym. Firma ArtComfort wykonała instalację wentylacji i klimatyzacji 27 pomieszczeń, zlokalizowanych na czterech kondygnacjach, pełniących rolę sal dydaktycznych i auli wykładowych.

Obieg powietrza realizuje pięć central wentylacyjnych firmy VTS i Swegon, umiejscowionych na dachu obiektu, o łącznej wydajności 32 700 m3/h. Centrale wyposażone w system odzysku ciepła i zasilane przez agregaty skraplające pracujące w trybie grzania i chłodzenia przygotowują powietrze o żądanych parametrach, które następnie jest rozprowadzane do odpowiednich pomieszczeń przez system kanałów wentylacyjnych. Firma ArtComfort wykonała również system klimatyzacji tych pomieszczeń poprzez pięć systemów VRF marki Midea o łącznej mocy chłodniczej 349,4 kW. Urządzeniami wykonawczymi proces chłodzenia są jednostki wewnętrzne ścienne i kasetonowe.

Ponadto, w zakresie firmy ArtComfort były prace konstrukcyjne, w tym wykonanie konstrukcji wsporczych pod urządzenia, wzmocnienia stropów pod instalacje wentylacji, wykonanie sufitów podwieszanych w salach wykładowych oraz zabudów z płyt GK. Wykonano również zasilenie elektryczne wszystkich urządzeń wraz z rozdzielniami głównymi. Wszystkie wykonywane przez firmę ArtComfort prace były uzgadniane i prowadzone pod nadzorem Państwowego Konserwatora Zabytków.

Zapraszamy do obejrzenia filmu referencyjnego z realizacji

 

Centrum Handlowo- Usługowe Sukcesja

 

Nowe Centrum Handlowo-Usługowe Sukcesja w Łodzi przy Al. Politechniki 5,  zostało otwarte 25 września 2015 roku. Firma ArtComfort była wykonawcą wentylacji mechanicznej i klimatyzacji w pięciu sklepach mieszczących się w galerii handlowej: Cropp, Mohito, Sinsay, House i Reserved.

Centrala wentylacyjna firmy VBW o wydajności 12 500 m3/h z obrotowym wymiennikiem ciepła, zlokalizowana na dachu budynku, realizuje obieg powietrza wentylacyjnego w dwukondygnacyjnym sklepie Reserved. Ponadto, firma ArtComfort była wykonawcą również systemu wentylacji oddymiającej w tym sklepie. W każdym w pięciu sklepów wykonano system kanałów wentylacyjnych, rozprowadzających powietrze na całej powierzchni. Klimatyzacja pomieszczeń realizowana jest za pomocą klimakonwektorów kanałowych pracujących na powietrzu obiegowym. Urządzenia zasilane są czynnikiem grzewczym i ziębniczym, co pozwala utrzymać żądane parametry powietrza zarówno w przypadku dogrzewania jak i chłodzenia przestrzeni sklepów.

 

 

Dworce Kolejowe PKP SA

 Firma ArtComfort była wykonawcą instalacji wentylacji i klimatyzacji na dwóch przebudowanych Dworcach Kolejowych PKP SA - w Nasielsku oraz w Mławie. W ramach projektu IDS (Innowacyjne Dworce Systemowe) nowopowstałe obiekty zostały zaprojektowane w oparciu o rozwiązania ekologiczne i nisko energetyczne, przez co koszty utrzymania mają być obniżone o 40%.

Instalacja wentylacji mechanicznej na Dworcu Kolejowym w Mławie obsługiwana jest przez dwie centrale wentylacyjne: centrala dachowa Climagold oraz centrala podwieszana Ekozefir, o łącznej wydajności 1155 m3/h. Wentylacja obiektu jest obsługiwana przez system BMS. System klimatyzacji składa się z klimatyzatora kasetonowego oraz dwóch jednostek ściennych, każdy zasilany z własnego agregatu zewnętrznego umiejscowionego na dachu budynku. Utrzymanie żądanych parametrów powietrza w pomieszczeniach wspomagane jest przez kurtyny powietrzne, które zapobiegają niepożądanej wymianie ciepła przez drzwi zewnętrzne.

Obiekt w Nasielsku został wyposażony w centralę wentylacyjną nawiewno-wywiewną Climagold Optima zlokalizowaną na dachu budynku oraz centralę marki Ekozefir, zlokalizowaną w pomieszczeniu komercyjnym o łącznej wydajności 1740 m3/h. Nad drzwiami zewnętrznymi zainstalowano kurtyny powietrzne. Klimatyzacja pomieszczeń dworca realizowana jest przez system VRF firmy LG, składający się z dziewięciu jednostek kasetonowych zamontowanych w suficie podwieszanym, zasilanych przez agregat zewnętrzny umiejscowiony na dachu oraz jednego układ typu split. Całość systemu wentylacji i klimatyzacji jest obsługiwana przez system BMS.

Przedszkole Ala Ma Kota w kompleksie biurowym Adgar Park West 

      

Firma Artcomfort była wykonawcą instalacji wentylacji i klimatyzacji na tym obiekcie. Układ wentylacji oparty jest na centrali wentylacyjnej firmy REMAK z odzyskiem ciepła o wydajności 6000m3/h, zlokalizowanej na dachu oraz 27 klimakonwektorach czterorurowych firmy RC Polska podłogowych i kanałowych,  zamontowanych w pomieszczeniach biurowych i salach dla dzieci. Dodatkowo kuchnię wyposażono w okap kuchenny wraz z wentylatorem wyciągowym firmy Harmann zlokalizowanym na dachu.

Układ wentylacji wyciągowej toalet oparty jest o wentylatory dachowe firmy Systemair.

Dodatkowo firma Artcomfort wykonała również instalację wod-kan dla przedszkola. Prace obejmowały wyposażenie dwóch łazienek dla dzieci w każdej po 7 umywalek i 7 toalet oraz wykonanie jednej toalety dla niepełnosprawnych. Ciepła woda dla toalet oraz kuchni dostarczana jest poprzez podgrzewacze pojemnościowe firmy Stiebel Eltron. Układ kanalizacyjny obejmował również dostawę oraz montaż separatora tłuszczu do kuchni. 

Komputronik- aranżacja powierzchni biurowej w kompleksie biurowym Adgar Park West

 

Firma Artcomfort była wykonawcą instalacji wentylacji i klimatyzacji oraz wod-kan przy aranżacji powierzchni biurowej dla najemcy Komputronik. Prace obejmowały wykonanie instalacji wentylacji dla pomieszczeń open space, sal konferencyjnych, toalet oraz kuchni. Prace polegały na włączeniu się w instalację budynkową doprowadzoną na powierzchnię wykonywaną.  Instalacja klimatyzacji oparta jest na 15 klimakonwektorach czterorurowychfirmy RC Polska - podłogowych, kanałowych oraz podsufitowych.

Prace obejmowały również wykonanie instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej dla toalet oraz kuchni, poprzez włączenie się do istniejącej instalacji budynkowej. Ciepła woda dla toalet oraz kuchni dostarczana jest poprzez podgrzewacz pojemnościowy firmy Stiebel Eltron. 

Urząd Dozoru Technicznego w Białymstoku

Nowa siedziba Oddziału Urzędu Dozoru Technicznego w Białymstoku mieści się przy ulicy Hetmańskiej. W ramach tego projektu Generalny Wykonawca wykonał trzykondygnacyjny budynek, charakteryzujący się dynamiczną bryłą o zwartej formie. Dzięki swoim proporcjom i kolorystyce budynek wkomponował się w otoczenie.

 Firma Artcomfort była wykonawcą wentylacji w tym obiekcie. Zamontowane zostały trzy centrale nawiewno-wywiewne firmy VTS o łącznej wydajności 15 585 m3/h. Oprócz tego w holu wejściowym i komunikacji zainstalowano wentylację oddymiającą obsługiwaną przez dwa wentylatory THGT firmy Venture Industries o łącznej wydajności 120 000 m3/h.

Dom Emeryta Wojskowego (segment B)


Dom Emeryta Wojskowego mieści się na warszawskim Bemowie przy ulicy Pirenejskiej 5. 
W przebudowywanym obiekcie firma Artcomfort była wykonawcą instalacji wentylacji i klimatyzacji. System wentylacji w segmencie B obiektu oparty jest na dwóch centralach nawiewno-wywiewnych firmy VTS o wydajności 1200 m3/h i 1800 m3/h. Obie centrale posiadają funkcje odzysku ciepła. Natomiast układ klimatyzacyjny tworzą klimatyzatory marki Fujitsu pracujące w układzie split składające się z dwóch jednostek zewnętrznych i wewnętrznych. Urządzenia klimatyzacyjne wyposażone są dodatkowo w zestaw Arctic, który ma za zadanie ułatwić pracę klimatyzatorów w trybie grzania w okresie zimowym. Dodatkowe grzałki załączające się w niskiej temperaturze zapobiegają zamarzaniu wymiennika jednostki zewnętrznej oraz innym niepożądanym zjawiskom.

Gmach Nowej Kreślarni Politechniki Warszawskiej

Gmach Nowej Kreślarni Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej zlokalizowany jest przy ulicy Koszykowej 75 w Warszawie. Rozbudowa obiektu o dodatkową powierzchnię wynoszącą ponad 2 660 m2 pozwoliła na wyposażenie go w nowoczesne rozwiązania z zakresu informatyki i komunikacji.

Firma Artcomfort była odpowiedzialna za montaż instalacji wentylacji w tym obiekcie. System wentylacji oparty jest na czterech centralach wentylacyjnych nawiewno-wywiewnych firmy VTS o łącznej wydajności 27 440 m3/h. Powietrze z pomieszczeń sanitarno-gospodarczych jest usuwane za pomocą 11 wentylatorów łazienkowych EBB i 10 wentylatorów kanałowych TD firmy Venture Industries.

Hala Sportowa OSiR Bemowo

Hala sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w dzielnicy Bemowo znajduje się przy ulicy Obrońców Tobruku 40 w Warszawie. Hala została poddana generalnemu remontowi w celu przystosowania jej do organizowania imprez masowych.

 Firma Artcomfort dokonała modernizacji wentylacji mechanicznej w obiekcie. Zainstalowano centralę wentylacyjną nawiewno-wywiewną produkcji VBW o wydatku rzędu 27 000 m3/h z odzyskiem ciepła.

Umożliwiło to zwiększenie liczby widzów na hali z 300 do 700-900 osób. W celu regulacji i ukierunkowania właściwego przepływu powietrza zamontowano kratki wentylacyjne z kierownicami oraz dysze nawiewne.

Służewski Dom Kultury

Nowa siedziba Służewskiego Domu Kultury znajduje się przy ulicy Bacha 15 w Warszawie. W obiekcie oprócz sali widowiskowo-kinowej znajduje się także galeria, klub literacki oraz liczne pracownie. Niebanalna architektura oraz szeroki program kulturalno-ekologiczny sprawiają, że jest to jedno z najciekawszych miejsc kulturalnych w Warszawie. Firma Artcomfort dostarczyła i zamontowała w obiekcie trzy kurtyny powietrzne typu Windbox oraz jedną kurtynę typu Rund wyprodukowane przez firmę Rosenberg. Łączna wydajność powietrzna wszystkich kurtyn to 12 225 m3/h. Kurtyny posiadają pięciostopniową regulację prędkości obrotowej oraz są wyposażone w regulatory z pilotami, które umożliwiają zdalną regulację wydajności powietrza i mocy nagrzewnicy.

Instytut Logistyki i Magazynowania 

Instytut Logistyki i Magazynowania zlokalizowany w Poznaniu przy ul. Estkowskiego 6 - instytut badawczy - realizuje funkcje polskiego centrum kompetencji w logistyce i e-gospodarce. 

Firma Artcomfort była wykonawcą instalacji wentylacji i klimatyzacji na tym obiekcie. Układ klimatyzacji oparty jest na agregacie wody lodowej firmy Swegon o mocy chłodniczej 400 kW z free coolingiem o mocy 100 KW oraz 64 klimakonwektorach kanałowych zamontowanych w salach wykładowych i w laboratoriach. W serwerowni zamontowane zostały trzy szafy klimatyzacji precyzyjnej, dwie o mocy chłodniczej 50 kw i  jedna 9 kW firmy Swegon. 

Układ wentylacji oparty jest na dwóch centralach wentylacyjnych firmy VTS z odzyskiem ciepła o łącznej wydajności 32 000 m3/h. Układ wentylacji został dodatkowo wyposażony w nowatorski układ Wise firmy SwegonPodstawową ideą funkcjonowania systemu WISE jest dostarczanie i kondycjonowanie zmiennej ilości powietrza w ścisłej zależności od aktualnych potrzeb użytkowników, tak aby nie było go za mało, ani za dużo

Natomiast w części garażowej jest zamontowana dodatkowo instalacja oddymiania garaży oparta na wentylatorach firmy BSH o łącznej wydajności 50 000 m3/h. Powietrze rozprowadzone jest kanałami wentylacyjnymi odporności ogniowej EI 120.

Cały układ wentylacji i klimatyzacji wyposażony jest w układ sterowania budynkowego BMS.

Siłownia McFit

McFIT to sieć klubów fitness, której założycielem jest Rainer Schaller. Siedziba firmy mieści się w Schlüsselfeld w Niemczech. Studia fitness marki McFIT są otwarte 365 dni w roku. Niektóre punkty sieci funkcjonują nawet 24 godziny na dobę. W marcu 2014 roku zostało otwarte pierwsze w Warszawie studio McFit przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie. Powierzchnia obiektu to 2000m2.

W obiekcie firma Artcomfort zainstalowała centralę wentylacyjną firmy Climagold o wydajności 28 000 m3/h z odzyskiem ciepła, agregat wody lodowej firmy Daikin o mocy chłodniczej 100kW oraz układ klimatyzacji VRV Daikin. Układ ten służy zarówno do grzania jak i chłodzenia pomieszczeń i jest to jedyny system grzewczy w obiekcie. Kanały instalacji wentylacji zostały poprowadzone w otwartej przestrzeni. Cały układ wentylacyjno-klimatyzacyjny wyposażono w układ sterowania BMS.


Dom Towarowy Dukat w Olsztynie

Dom towarowy Dukat powstał w 1965 r.
W latach 2010 -2011 budynek został zmodernizowany z zachowaniem wszystkich wartości oryginalnego projektu – zachowano jego oryginalną bryłę oraz przeszkoloną elewację.

Firma Artcomfort była wykonawcą instalacji wentylacji i klimatyzacji na tym obiekcie. Zamontowaliśmy tam cztery agregaty firmy Trane o łącznej mocy 610 kW. Oprócz tego obiekt wyposażony został w 122 sztuki klimakonwektorów Trane oraz 5 kurtyn powietrznych firmy Frico.

System wentylacji obsługiwany jest przez pięć central wentylacyjnych nawiewno-wywiewnych firmy Swegon serii Gold. Łączna ilość powietrza wentylowanego przez centrale to 57220 m3/h.

 

Gdański Uniwersytet Medyczny Zakład Toksykologii Środowiska

Zakład Toksykologii Środowiska Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego mieści się przy ulicy Dębowej 23
w Gdańsku. Prowadzi prace badawcze w zakresie chemii i ekotoksykologii środowiska w Gdańsku.

W Zakładzie Toksykologii prowadzone są prace badawcze nad rozwojem nowoczesnych narzędzi oceny jakości powietrza, jakości wód i gleb/osadów, ze szczególnym uwzględnieniem strefy nadmorskiej.

Firma Artcomfort dostarczyła oraz zamontowała dwie centrale wentylacyjne firmy VTS o wydajności 4100m3/h oraz 2500m3/h obydwie z odzyskiem ciepła. W digestoriach zostały zamontowane wentylatory chemoodporne firmy Harmann o wydajności 900 m3/h.

Użyty tutaj system klimatyzacji Mitsubishi Electric serii Power Multi z jednostkami zewnętrznymi, które cechują się bardzo cichą pracą oraz energooszczędnością dzięki zastosowaniu technologii internetowej.